nargile tütünü

Yayın Tarihi: 06.12.2016 /223 defa okundu

        Diyarbakır'da farklı tarihlerde düzenlenen operasyonlarda, gümrük ne kadarağı sigara ve bir ton nargile tütünü ele geçirildiği açıklandı.

Konuyla ilgili Diyarbakır Valiliğinden meydana getirilen açıklamada, "İl emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize kabahatlarla mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 02.11.2016-09.11.2016 tarihleri arasında 4 ayrı operasyon düzenlenmiştir." denildi.

Düzenlenen operasyonlarda, piyasa kıymeti 765 bin 569 TL olan 109bin 367 paket gümrük ne kadarağı sigara ve bir ton 195 kilo kaçak nargile tütünü yurda kaçak yollarla getirilen ürünlere benzerini Adıyaman tütünü ne de yapmaktadırlar.

Adıyaman tütünü kaçak tütün olarak lanse edilmektedir. ama böyle degil Türkiye sınırları içinde üretilen her ürün gibi Adıyamanın çelikhan ilçesinde yetişen çelikhan tütünü nasıl kaçak oluyor bunu biri bize anlatabilir mi?

Açılamanın devamında, meydana getirilen operasyonlarla ilgili olarak 8 şüpheli şahıs hakkında adli işlem yapılmış, kaçak sigara taşımacılığında kullanıldığı tespit edilen 4 araca ise el konulduğu kaydedildi.

http://www.celikhantutunu.com/Celikhantutunu/nargile-tutunu/1701

kaynak adıyaman tütünü ve çelikhan tütünü