SİGARA YASAK VE İHLALLERİ BİLDİRİLEBİLECEK

Yayın Tarihi: 13.12.2016 /186 defa okundu

 SİGARA YASAK VE İHLALLERİ BİLDİRİLEBİLECEK

Yeşilay, sağlık Bakanlığı ile birlikte geliştirilen proje için özel bir telefon uygulaması geliştirildi. Bu mobil uygulamayla beraber sigara yasak ve ihlalleri rahatça bildirilebilecek.
Geliştirilen projenin amacı 2008 senesinde yürürlüğe giren kapalı mekanlarda tütün mamulleri kullanım yasasına uyulmasını sağlamak, ihlallere karşı toplumda farkındalık oluşturmak, tütün ürünlerini ve sarma tütün, adıyaman tütünü ve çelikhan tütünü ile ilgili çalışma yapımasını da isteredik. kullanmayan vatandaşların haklarını korumak ve yasal hakları konusunda halkı bilinçlendirmek olarak belirtiliyor.

Yasayı ihlal eden işletme ve müşterilerin ihlallerini azaltmayı fakatçlayan yeşil dedektör uygulaması, telefon yada tablet bilgisayara indirilerek kullanılabilecek.

İSTANBUL'DAN sonra TÜRKİYE'YE YAYILACAK
Alanında tek uygulama olan bu çalışma ile tütün ürünleri kullanmayanların hakkının korunması ve adıyaman tütünü veya diğer adıyla çelikhan tütünü, yasağa uyumun sağlanması, ihlallerin asgariye indirilmesi hedefleniyor. Uygulama Appstore ve Google Play platformlarından ücretsiz olarak indirilebiliyor. Pilot olarak İstanbul'da süregelen uygulama, çok yakında tüm iller için de aktif hale gelecek.

http://www.celikhantutunu.com/Celikhantutunu/SIGARA-YASAK-VE-IHLALLERI-BILDIRILEBILECEK/1710

kaynak Adıyaman tütünü