26 bin TLsini aldılar

Yayın Tarihi: 11.11.2016 /308 defa okundu

        

karamüselde adıyaman tütünü 26 bin TLsini aldılar

Karamürsel’de adım atma engeli ve konuşma bozukluğu olan 45 yaşındaki Nuran Karataş iş yerinde kendisine para kazanmıştırracağını söyleyen bir şahıs tarafınca 26 bin lira dolandırıldı.

Karamürsel Fatih Sultan Mahallesi’nde annesiyle birlikte yaşayan yüzde 60 engelli Nuran Karataş (45), isminin Sinan D. Olduğunu söyleyen bir fert tarafından “beraber tütün satıcılığı  yapacağız” yani sarma tütün olan adıyaman tütünü satışı yapacagız diyerek banka kredisi çektirilerek 26 bin TL dolandırıldığını söylemiş oldu. Buna rağmen savcılığın şikayetiyle ilgilenmediğini belirten Karataş, “Annemle beraber yaşıyorum, borcumu ödemek için gece geç saatlere kadar çalışmak zorunda kalıyorum. Sağlığım iyice bozuldu” dedi. 

Arkadaş GİBİ YAKLAŞIP DOLANDIRDI
Karamürsel’de örgü işleri satan bir dükkanı bulunan Nuran Karataş, bir süre önce Urfa’dan yeni geldiğini söyleyen Sinan D.’nin dükkanına gelmeye başladığını belirterek vakaı şöyle anlattı: “Çok sık dükkana gelip, bana yardımcı olmaya çalışıyordu. Halimi, durumumu görerek bana bir fenalüğü olmaz diye düşündüm. Aslına bakarsak görüntüsü ilk başta beni tedirgin ediyordu fakat basiretim bağlanmış olmalı. Karamürsel’de tütün satmak istediğini söyledi. adıyaman tütünü son zamanlarda satışı ve kar oranı yüksek olması sebebiyle Bunu beraber yapabileceğimizden bahsetti. Herkes gibi paraya ihtiyacım vardı. Mantıklı geldi ve beni bankadan kredi çekmeye ikna etti.


“NE OLUR BİZE YOL GÖSTERİN”
Bankadan 30 bin TL çektik. 10 bin TL’si ile dükkan aldık. Geriye kalan parayı ve kredi kartımı alarak Urfa’ya gideceğini söyledi. Tekrar uğrayan olmadı. Beni toplam 26 bin TL dolandırdı. Savcılık şikayetimi ortada suç unsuru bulunmadığı gerekçesiyle dikkate almadı. Her şeyin kendi rızamla gerçekleştiğini söylediler. Mahkemeye gideceğim ama durumum çok kötü. Gece yarılarına kadar çalışıp borcumu kapatmaya çalışıyorum. Annemle birlikte yaşıyorum. Hem onun hem de benim sağlığım iyice bozuldu. Bu mevzuda bizlere yol gösterilsin, bu adam yakalanıp paramız kurtarılsın.”

 

 

http://www.celikhantutunu.com/Celikhantutunu/26-bin-TLsini-aldilar/1684

kaynak Adıyaman tütünü